genç tercih
2022 YKS tercih danışmanlığı hizmeti
2016 YILI KARA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU BAŞVURU BİÇİMİ VE SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI

Başvuru Tarihi

Nisan- Mayıs 2016 tarihleri arasında www.kkk.tsk.tr veya www.kho.edu.tr İnternet adresine girerek ön kayıt başvurusu yapmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapmayan adaylar, ikinci seçim aşaması sınavlarına (Ön sağlık muayenesi, bedeni yeterlilik sınavı, mülakat) çağrılmayacaklardır.

Başvuru ve diğer işlemler için internet adresi

Başvuru İçin YGS Puan Türleri

Başvuruda bulunan adaylar, mezun oldukları/olacakları okul türleri ve alanları uygun olanların başvuruları dikkate alınacak, YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı esas alınarak adaylar sıralanacak ve alınması planlanan aday sayısına bağlı olarak teknik bölümlerin tamamı için ve işletme yönetimi programı için ayrı ayrı olmak üzere toplam iki tane "Öğrenci Seçim Aşamalarına Çağrı Puanı" belirlenecektir.

İkinci seçim aşamasına çağrılma

Belirlenen taban puanları ve bu puanlardan daha yüksek puan alan adayların ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrı ile ilgili hususlar ve çağrı tarihleri aşağıdaki internet adreslerinde yayımlanacaktır. (Ayrıca posta ile çağrı/tebligat yapılmayacaktır.)

Genç Tercih © 2015. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.